Sieć Easy Food jak nazywamy Mr Hamburger’a jest skierowany do osób, które w dzisiejszych czasach żyją szybko i są prawie zawsze zajęte. Szybko żyjący Polacy nie mają czasu na przygotowywanie jedzenia, a ponieważ są głodni „tu i teraz” chcą zaspokoić swój głód szybko i bez zbędnych ceregieli. Ludzi żyjących szybko i chcących równie szybko zaspokoić swój głód będzie przybywało i właśnie dlatego Mr HAMBURGER wychodzi im naprzeciw z posiłkami bardzo dobrej jakości w rozsądnej cenie
Celem działalności Spółki jest stworzenie i rozwinięcie w naszym kraju sieci restauracji "Leśne Runo", oferującej tradycyjne dania polskiej kuchni i mogącej skutecznie konkurować z zachodnimi sieciami gastronomicznymi typu „fast-food”. Koncepcja rozwoju sieci restauracji "Leśne Runo" zakłada uruchamianie lokali przy stacjach paliw, w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym i biznesowym. Cechą wyróżniającą "Leśne Runo" spośród innych sieciowych firm gastronomicznych jest połączenie polskiej tradycji kulinarnej z nowoczesnymi standardami obsługi, charakterystycznymi dla restauracji typu „fast food".
ESPI 1/2020 Informacja w sprawie działalności Spółki w związku z sytuacją epidemiologiczną
dodano: 2020-03-17
Postawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Zarząd Mr Hamburger SA z siedzibą w Dąbrowie Górniczej ("Emitent", "Spółka") informuje, iż z uwagi na wejście w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego skutkującego wprowadzeniem zakazu podawania posiłków na miejscu w lokalach gastronomicznych, z dniem 14 marca 2020 r. zmuszony został zamknąć dla gości do odwołania wszystkie lokale gastronomiczne. Celem ograniczenia wpływu niniejszej sytuacji na sytuację finansową, Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu w niektórych lokalach sieci Mr Hamburger oraz restauracji Bucket's Story sprzedaży posiłków na wynos oraz na dowóz (na dzień sporządzenia raportu są to 3 lokale Mr Hamburger oraz 1 restauracja Bucket's Story). Ponadto, podjęte zostały działania mające na celu zmniejszenie kosztów związanych z brakiem lub ograniczeniem prowadzonej działalności we wszystkich prowadzonych lokalach gastronomicznych. Emitent wskazuje, iż niniejsza sytuacja ma bardzo znaczący wpływ na osiągane przez Spółkę wyniki finansowe, gdzie obecnie większość lokali sieci Mr Hamburger oraz wszystkie lokale sieci Leśne Runo nie osiągają żadnych przychodów, natomiast generują koszty stałe związane z utrzymaniem tych lokali oraz wynagrodzeniami pracowników. Dodatkowo, w przypadku braku wzrostu sprzedaży w kanałach sprzedaży na dowóz oraz na wynos, i w związku z tym utrzymania się wysokiego spadku przychodów, będzie to miało bardzo istotny wpływ na sytuację finansową i gospodarczą Spółki, w tym ograniczenie lub utratę jej płynności. Emitent w chwili obecnej nie jest w stanie oszacować strat powstających wskutek całkowitego wstrzymania lub ograniczenia działalności. Dodatkowo, nie jest znana w chwili obecnej skala pomocy dla przedsiębiorstw przewidziana przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Zarząd Spółki będzie na bieżąco monitorował jej sytuację finansową i wszelkie zdarzenia mające na nią wpływ. W przypadku pojawienia się nowych wydarzeń będzie informował o nich zgodnie z obowiązującymi przepisami.

wykonanie: Pixelirium.pl